IranSculpture.ir
تحقیقی - خبری - پژوهشی جامع ترین سایت تخصصی هنر مجسمه سازی ایران
بازگشت خبر
هنرمند برجسته ایرانی؛ میهمان موزه هنرهای معاصر بارسلونا
ایلنا
یکشنبه / 20 آذرماه 90
عنوان :
منبع:
تاریخ:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

موزه هنرهای معاصر بارسلونا از روز 4 شنبه(9 آذر ) برابر با 30 نوامبر 2011 میزبان نمایشگاهی مهم از آثار ناتاشا صدر حقیقیان از هنرمندان برجسته ایرانی شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در این نمایشگاه که تا 12 دسامبر 2011 (21 آذر) ادامه خواهد داشت، آثار این هنرمند ایرانی مقیم برلین درمعرض دید علاقه‌مندان هنر ایران قرار گرفته است.
ناتاشا صدر حقیقیان با اینکه در داخل ایران چندان شناخته شده نیست اما از هنرمندان مطرح کشورمان در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود. او در سال 1385 در نمایشگاه بازاریابی قومی و هنر منطقه‌ای که توسط تیرداد ذوالقدر در تهران برپا شد، درکنار فرهاد مشیری، شهاب فتوحی، شیرین علی‌آبادی، سولماز شهبازی وشماری دیگر از هنرمندان ایرانی حضور داشت.
یکی از مهمترین مشخصه‌های کار صدر آن است که نگاهی مفهومی به هنر دارد. درواقع در آثار او شاهد غیاب کامل سبک‌های شناخته شده هنری هستیم. منتقدان عقیده دارند؛ دشوار است که آثار ناتاشا صدر را تعریف کرد. او که متولد 1967 میلادی است همواره بر موضوعاتی چون موقعیت شخصی افراد در مواجهه با جهان پیرامون، مسایل زیست محیطی و مواردی از این دست مورد توجه اوست.
ناتاشا صدر موسس گروه "پوسست" است گروهی که نگاهی ویژه به هنرهای مفهومی دارد و فعالیت‌های هنری بسیاری را در طول یک دهه گذشته داشته است.
البته از نکات مهم و قابل توجه کار حقیقیان صدر این است که به‌رغم دوری از کشورش همواره روی پروژه های هنری با محوریت ایران تمرکز دارد. اما آثار این هنرمند در موزه مهمی چون موزه هنرهای معاصر بارسلونا از رخدادهای مهم هنری محسوب می‌شود. این موزه که از سال 1995 تاسیس شده، به عنوان یکی از مهمترین مراکز هنری اروپا و جهان به حساب می‌آید.فراخوان جشنواره های داخلی
فراخوان جشنواره های خارجی
100 سال مجسمه سازی نوین جهان
جشنواره های بین المللی
مقالاتی پیرامون هنر و زیبایی شناسی
معرفی کتاب
مقاله شناسی
پایان نامه های مجسمه سازی

اخبار انگلیسی
مقالات انگلیسی


درباره ما
تماس با ما
info@iransculpture.ir
IranSculpture@yahoo.com