IranSculpture.ir
تحقیقی - خبری - پژوهشی جامع ترین سایت تخصصی هنر مجسمه سازی ایران
درباره ما


www.IranSculpture.ir
(جامع‌ترین سایت تخصصی هنر مجسمه‌سازی ایران )


سردبیر و مدیر هنری سایت: قدرت الله عاقلی
طراح و مدیر اجرایی سایت: محمد فاریابی
همکاران اجرایی سایت: فائزه عبایی، مطهره رجایی، ساناز کمالی و مولود اسلامی


سایت هنری «ایران مجسمه» کار خود را از سال 1388 با مدیریت قدرت‌الله عاقلی و با نگاهی پژوهشی،خبری و تحلیلی درباره‌ی هنر مجسمه‌سازی معاصرایران آغاز کرد. سایت تخصصی ایران مجسمه، الزام به ایجاد پایگاهی درباره‌ی هنرمجسمه‌سازی ایران را مورد توجه قرار داد. هدف سایت، ارائه‌ی تصویری دقیق و مستمر از وجوه مختلف هنر مجسمه‌سازی ایران و ارائه‌ی مقالاتی تحلیلی و تخصصی درباره‌ی هنرمجسمه سازی معاصر ایران و جهان به زبان فارسی در قالب یک دایرﺓ‌المعارف برجسته از هنر مجسمه‌سازی ایران و جمع‌بندی اطلاعات گذشته این هنر معاصربا کیفیتی عالی می‌باشد. در طی تکوین این سایت کوشیده شد تا با حفظ رابطه‌ای پیگیر و مستمر با هنرمندان مجسمه‌ساز، استادان، مراکز هنری، دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، نگارخانه‌ها و موزه‌های ایران و جهان، تا آنجا که امکان داشت، تصویری مستند از مجسمه‌سازی و مجسمه‌سازان ایران ارائه گردد.
سایت هنری ایران مجسمه یک سایت هنری فعال و روزآمد برای پوشش کلیه‌ی فعالیت‌های هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و جهان می‌باشد. این سایت با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، در جهت مجموعه‌ای از فعالیت‌های زیر طراحی و ساماندهی شده است:

اخبار مجسمه‌سازی ایران و جهان:
این بخش به صورت هفتگی، اخباری از مهمترین رویدادهای مجسمه‌سازی ایران و جهان و فعالیت‌های هنری در همه حوزه‌های مجسمه‌سازی شامل نمایشگاه‌، ورک‌شاپ‌، سمپوزیوم و بینال‌ها را در بر می‌گیرد. این بخش به شما امکان می‌دهد تا دیدی کلی نسبت به فضای هنری و فعالیت هنرمندان مجسمه‌ساز ایرانی و خارجی داشته باشید. بدیهی‌ست که همه‌ی این اخبار با روزآمد شدن به آرشیو سایت وارد می‌شوند تا تقویمی برای کلیه‌ی رویدادهای مجسمه‌سازی را شکل دهد. همچنین اخبار نمایشگاه‌های مختلف هنری ایران (خصوصاً تهران ) در بخشی جداگانه اعلام می‌شود.

معرفی هنرمندان مجسمه‌ساز ایرانی:
در این بخش با هنرمندان برجسته‌ی مجسمه‌ساز ایران آشنا می شوید. صفحه‌ی هر هنرمند،شامل زندگی‌نامه، شرح فعالیت‌های هنری، نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی و آثار وی می‌باشد. همچنین تصاویر آثار هنرمند، شما را با سبک کار او آشنا می‌کند. این بخش به تدریج به یک آرشیو و یک فرهنگ هنری مفصل درباره‌ی مجسمه‌سازان ایرانی بدل خواهد شد.

معرفی هنرمندان مجسمه‌ساز خارجی:
شما را با مجسمه‌سازان مطرح جهانی در سبک‌های مختلف مجسمه‌سازی آشنا می کند. در این بخش نیز، زندگی‌نامه، زمینه‌ی فعالیت‌های هنری، سبک و شیوه‌ی کار و تصاویری از آثار هنرمند را مشاهده خواهید کرد. ضمناً در پایان هر صفحه لینک‌هایی شامل مقالات، خبر و مصاحبه و سایت‌های مرتبط به هنرمند آورده شده است.

زوم:
هر هفته یک بار، میزبان هنرمندی شاخص خواهیم بود که این هنرمند با توجه به رویدادهای هنری مربوط به هنرمندان مجسمه‌ساز در ایران و خارج از ایران به بیننده معرفی خواهد شد. این معرفی شامل تصاویر سه اثر و معرفی سایت خواهد بود.

مقالات:
این بخش به مقالات تحلیلی و تخصصی درباره‌ی کلیه‌ی مباحث و زمینه‌های هنرمجسمه‌سازی معاصر، مقالاتی پیرامون مجسمه‌سازان ایرانی و خارجی، هنر مفهومی و نیز مقالاتی پیرامون هنر و زیبایی‌شناسی اختصاص داده شده است. در این بخش نه فقط مقالاتی از نویسندگان و همکاران این سایت، بلکه از دیگر فعالان عرصه هنر و نیز مقالات منتخب از نشریات چاپ شده درباره‌ی مجسمه‌سازی خواهید خواند.

کلیاتی از صد سال هنر مجسمه‌سازی نوین جهان:
این بخش شامل مجموعه‌ای از مقالات و آلبومی از تصاویر یک قرن مجسمه‌سازی جهان و با محوریت کتاب «مجسمه‌سازی نوین» اثر هربرت رید می‌باشد که طی چهار سال توسط قدرت‌الله عاقلی ترجمه، گردآوری و تألیف شده است که شامل 6 فصل مجزا همراه با تصاویر هر فصل، به بررسی تاریخی مهترین جنبش‌های هنری پیرامون مجسمه‌سازی جهان طی یک قرن اخیر می‌پردازد.

گالری‌ها:
قسمت اعظم گالری‌ها شامل 12 بخش مختلف است که در هر بخش تصاویری از یکی از تکنیک‌های مجسمه سازی فارغ از نام صاحب اثر آورده شده تا مخاطب مجسمه‌ساز بتواند بدون پیش‌داوری به ارزش حجمی آثار توجه نموده و دید هنری خود را ارتقاء دهد. در زیر صفحات هر بخش، لینک‌‌های مختلفی راجع به تکنیک مورد نظر آورده شده است. در بخش‌های دیگر گالری آثاری از مجسمه‌سازان ایرانی و خارجی در زمینه مجسمه‌های شهری و مجسمه‌ی مشاهیر آورده شده است.

سمپوزیوم، اکسپو و دوسالانه‌ها:
در این بخش‌ها، ضمن ارائه‌ی تاریخچه‌ای کلی از این رویدادها در ایران و بعضاً در جهان (دوسالانه‌های بین‌المللی)، مقالات، اخبار و گزارش تمامی دوره‌های برگزارشده‌ی این رویدادها در ایران از جمله دسالانه‌های شهری، شنی، مفهومی و ... و نیز تصاویر کلیه آثار راه یافته به آنها در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

معرفی‌ها:
در این بخش‌ها به معرفی کتاب‌ها و مقالات مجسمه‌سازی، گالری‌ها و نگارخانه‌های تهران، موزه‌های ایران و جهان، دانشکده‌های مجسمه‌سازی جهان، سایت‌های هنری و مجسمه‌سازی، پایان‌نامه‌های مجسمه‌سازی و ... پرداخته شده است.

سایت هنری ایران مجسمه می کوشد به زبان فارسی روزانه به پربیننده‌ترین سایت هنری ایران درباره هنر مجسمه‌سازی و هنرمندان مجسمه‌ساز بدل شود.
سایت هنری ایران مجسمه از تبادلات فرهنگی و هنری ، با احترام استقبال مینماید.


فراخوان جشنواره های داخلی
فراخوان جشنواره های خارجی
100 سال مجسمه سازی نوین جهان
جشنواره های بین المللی
مقالاتی پیرامون هنر و زیبایی شناسی
معرفی کتاب
مقاله شناسی
پایان نامه های مجسمه سازی

اخبار انگلیسی
مقالات انگلیسی


درباره ما
تماس با ما
info@iransculpture.ir
IranSculpture@yahoo.com